Hallitus ja tiedostot

 

 Lappeenrannan Reumayhdistyksen hallitus 2018

    


Puheenjohtaja
 


Annika Vesterinen


040 584 3483


annika.vesterinen@outlook.com

Varapuheenjohtaja/
liikuntavastaava

Sirkku Hamunen

0500 912 510

sirkku.hamunen@gmail.com

Matkavastaavat

Paula Härkönen
Paula Heiskanen

050 324  0482
 

paula.harkonen@icloud.com
heiskanen.pm@gmail.com

Atk- tiedotusvastaava

Päivi Hovila

 

hpaivi@gmail.com

Jäsenrekisteri

Jaana Kauppinen

040 573 2550

jaana.kauppinen@saunalahti.fi

Lapsi-ja nuorisovastaavat

Jaana Kauppinen
Annika Vesterinen

 

 

Rahastonhoitaja

Paula Heiskanen

 

heiskanen.pm@gmail.com

Jäsen

Marja-Leena Ruokonen

 

 

Jäsen

Marjatta Veikkanen

050 516 0840

marjatta.veikkanen@pp.inet.fi

 

 

 

 

Varajäsenet

Paula Kaikkonen

0400 627 606

paula.kaikkonen@hotmail.fi

 

Eeva Tuomenoksa

05 352 5840

eeva.tuomenoksa@eksote.fi

 

Paula Härkönen

 

 

 

 

 

 

Opintovastaavat
Sivis ylläpitäjät

Sinikka Käkelä
Päivi Hovila

 

 

Edunvalvonta

Annika Vesterinen
Päivi Hovila
Jaana Kauppinen

 

 

Toimistosihteeri

0400 395 466

 

 

 

 

 

 

Reumasairauksien 

yhteyshenkilöt

kysy toimistolta

 

 

Etelä-Karjalan keskussairaalan reumapoli 22.11.2017 
 

 

Ylilääkäri Kari Puolakka osaikainen

Reumatologi Andrus Mullamaa 5 päivää viikossa

Reumatologi Reena Kartau 5 päivää viikossa


Reumahoitaja keskussairaalassa Eeva Tuomenoksa. 
Häneen saat yhteyttä poliklinikoiden palvelunumeron kautta jättämällä soittopyynnön numeroon 05 352 6000 tai ottamalla yhteyttä sähköisen palvelun kautta. https://oma.hyvis.fi



Terveyskeskuksen reumahoitaja Virpi Niittymäki, torstaisin reumapolilla, sekä Eeva Tuomenoksan lomien aikana

Lastenreuma , sairaanhoitaja Kirsten Vitikko

Terveyskeskuksen reumahoitaja Virpi Niittymäki

puh: 040 198 8802 , 040 651 3725 
Vastaanotto ma–to klo 8–16 ja pe klo 8–15.
Ajanvaraus ja yhteydenotot toimiston kautta tai reumahoitajan puhelintunnilla arkisin klo 12–13.

Reumahoitajalta saat seuraavat palvelut:
- hoidon ohjaus, toteutus, seuranta ja arviointi reumalääkärin ohjeiden mukaan
- hoidon arviointi terveyskeskuslääkärin tai työterveyslääkärin ohjeiden mukaan sairaanhoitajan vastaanotolla ajanvarauksella
- hoidon arviointi myös terveysasemien sairaanhoitajan konsultaation kautta ajanvarauksella sekä
- reumasairauksien turvakoeseuranta ja laboratoriolähetteet