Hallitus ja tiedostot

 

 

Hallitus 2017

  

Puheenjohtaja/

liikuntavastaava

Sirkku Hamunen

0500 912 510

  sirkku.hamunen@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Annika Vesterinen

 

  annika.vesterinen@outlook.com

Matkavastaavat

Paula Härkönen

Paula Heiskanen

050 324 0482

  paula.harkonen@icloud.com

Atk-/tiedotusvastaava

Päivi Hovila

 

  hpaivi@gmail.com

Jäsenrekisteri

Jaana Kauppinen

040 573 2550

  jaana.kauppinen@saunalahti.fi

Lapsi-/nuorisovastaavat

Jaana Kauppinen
Annika Vesterinen

  

Rahastonhoitaja

Paula Heiskanen

 

  heiskanen.pm@gmail.com

    

Jäsen

Viljo Kemppinen

0400 157 254

  viljo.kemppinen@kymp.net

 

 

  

 

Marjatta Veikkanen

050 516 0840

  marjatta.veikkanen@gmail.com

Varajäsenet

Paula Kaikkonen

0400 627 606

  paula.kaikkonen@hotmail.fi

 

Eeva Tuomenoksa

05 352 5840

  eeva.tuomenoksa@eksote.fi

 

 

 

 

Opintovastaavat

Sinikka Käkelä
Päivi Hovila
Annika Vesterinen

 

 

 

 

 

 

Toimistosihteeri

Maiju Pyykkö

0400 395 466

 

 

 

 

 

Yhteyshenkilöt:

 

 

 

Nivelreuma

Paula Härkönen

 

 

Fibromyalgia

Aila Kouvo

 

 

Nivelrikko

Marjatta Tuomisaari

 

 

SLE

Päivi Hovila

 

 

Selkärankareuma

Sirkku Hamunen

 

 

Etelä-Karjalan keskussairaalassa tällä hetkellä 21.2.2017 olevat reumatologit
 

 

Ylilääkäri Kari Puolakka 3-4 päivää viikossa

Reumatologi Andrus Mullamaa 5 päivää viikossa

Reumatologi Reena Kartau 5 päivää viikossa

Reumatologi Jorma Vuotila käy kerran kuukaudessa Lappeenrannassa

Tilanne reumalääkäreistä on Eksotella hyvä.

Mikäli potilaalla ei ole joku tietty lääkäri joka hoitaa häntä, Puolakka jakaa potilaat tasapuolisesti lääkäreille.

Reumahoitaja keskussairaalassa Eeva Tuomenoksa. 
Häneen saat yhteyttä poliklinikoiden palvelunumeron kautta jättämällä soittopyynnön numeroon 05 352 6000 tai ottamalla yhteyttä sähköisen palvelun kautta

Terveyskeskuksen reumahoitaja Virpi Niittymäki, torstaisin reumapolilla, sekä Eeva Tuomenoksan lomien aikana

Lastenreuma , sairaanhoitaja Kirsten Vitikko

Terveyskeskuksen reumahoitaja Virpi Niittymäki

puh: 040 198 8802 , 040 651 3725 
Vastaanotto ma–to klo 8–16 ja pe klo 8–15.
Ajanvaraus ja yhteydenotot toimiston kautta tai reumahoitajan puhelintunnilla arkisin klo 12–13.

Reumahoitajalta saat seuraavat palvelut:
- hoidon ohjaus, toteutus, seuranta ja arviointi reumalääkärin ohjeiden mukaan
- hoidon arviointi terveyskeskuslääkärin tai työterveyslääkärin ohjeiden mukaan sairaanhoitajan vastaanotolla ajanvarauksella
- hoidon arviointi myös terveysasemien sairaanhoitajan konsultaation kautta ajanvarauksella sekä
- reumasairauksien turvakoeseuranta ja laboratoriolähetteet